Stowarzyszenie wspomaga prof. Andrzeja Mackiewicza
w dążeniach do rejestracji szczepionki terapeutycznej
jako leku.

Konferencja “Czerniak od A do Z”

  logo_powiat                     Zaproszenie

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka zaprasza do udziału w konferencji pt. “Czerniak od A do Z” , która odbędzie się dnia 25.10.2016r. w godz. 10-14 w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu
al. Niepodległości 34 w sali sesyjnej poziom “O”

Podczas konferencji zostaną omówione m.in przyczyny powstania, rozwoju czerniaka, możliwe w Polsce drogi leczenia i zalecane terapie czerniaka, porozmawiamy o skutecznej profilaktyce i sprawdzonych metodach leczenia.

Konferencja dedykowana jest dla każdej osoby, która chciałaby uzyskać wszelkie informacje dotyczące czerniaka.

 

Spot oraz prelekcje

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiałów z konferencji. Wykłady wygłoszone przez fachowców z dziedziny czerniaka były bardzo interesujące i poszerzające naszą wiedzę o tej strasznej chorobie jaką jest czerniak. Poniżej przedstawiamy :

Spot promujący Konferencję:

Wykład inauguracyjny wygłosiła Prezes Stowarzyszenia Chorych na Czerniaka Mirosława Skitek, która przywitała przybyłych gości, przedstawiała główne założenia Konferencji. Została także podsumowana dotychczasowa działalność Stowarzyszenia, jego rola w budowaniu świadomości, pogłębianiu wiedzy, profilaktyce wśród pacjentów oraz osób nie posiadających wiedzy na temat nowotworów skóry w tym czerniaka. Pani Prezes nakreśliła również przyszłe kierunki działania Stowarzyszenia Chorych na Czerniaka, przedstawiała proces leczenia oraz samą chorobę z punktu widzenia osób chorych na czerniaka.

Wykład prof. zw. dr hab. n. med. Andrzeja Mackiewicza – Leczenie ogólnoustrojowe zaawansowanego czerniaka u chorych z usuniętymi przerzutami. Immunoterapia w leczeniu czerniaka. Profesor podzieli się wiedzą dot. leczenia zaawansowanego czerniaka. Wyjaśnia przyczyny powstawania czerniaka w organizmie i w jaki sposób komórki nowotworowe się namnażają. Jak możemy je zablokować i jakie są obecnie dostępne metody immunoterapii w leczeniu czerniaka. Zostaje także poruszona kwestia szczepionki przeciw czerniakowi, którą wynalazł 20 lat temu, a która jest nadal w fazie badań klinicznych i na razie nie ma finansów na zakończenie tych badań.

 

Prelekcja dr n. med. Agnieszka Dyzmann – Sroka – Epidemiologia czerniaka złośliwego – Przedstawienie czynników i warunków wpływających na powstanie i dalszy rozwój czerniaka.
W wykładzie zostaje w sposób dokładny i przejrzysty przedstawiony problem występowania tej choroby na świecie, w Polsce i co najważniejsze w Wielkopolsce. I tu okazuje się, że niestety jesteśmy na jednym z pierwszych miejsc pod względem występowania czerniaka.

 

Wykład dr hab. n. med. Dawida Murawy – Diagnostyka i leczenie chirurgiczne czerniaka – Kiedy znamiona powinny nas zaniepokoić, omówienie dostępnych sposobów leczenia.
Dr Dawid Murawa dzieli się wiedzą na temat przyczyn powstawania czerniaka, leczenia chirurgicznego oraz o najnowszych trendach w chirurgii czerniaka.

 

Prelekcja dr hab. n. med. Jacka Mackiewicza – Leczenie systemowe nieoperacyjnego zaawansowanego czerniaka.
W wykładzie zostaną omówione możliwości leczenia czerniaka nowymi dostępnymi w kraju lekami. Zostaną objaśnione nowe programy lecznicze, oraz kwestia badań klinicznych w Polsce i na świecie.

 

Prelekcja dr Jolanty Nalewaj – Znaczenie diety i sposoby prawidłowego odżywiania – podczas leczenia choroby nowotworowej. Podczas wykładu zostaną przedstawione sposoby odżywiania się dla osób chorych nowotworowo.

 

Aspekty prawne dostępu chorych do badań klinicznych oraz ,,compassionate use” w Europie i w Polsce prawnik Natalia Łojko.
W wykładzie zostanie przedstawiony problem prawny dostępu chorych w Polsce do nowoczesnych leków onkologicznych, refundacji nowych leków oraz możliwościach przystępowania do badań klinicznych. Zostanie także poruszona kwestia dostępność szczepionki dla nowych chorych poza programem klinicznym. Jest światełko w tunelu, gdyż są już przedstawione nowe propozycje do ustawy, gdzie będzie możliwość stosowania tzw. ,,compassionate use” – aktu miłosierdzia.

 

Program konferencji

10:00 – 10:10    Rozpoczęcie i przywitanie – prezes Stowarzyszenia Chorych na Czerniaka Mirosława Skitek

10:10 – 10:40    Epidemiologia czerniaka złośliwego – dr n. med. Agnieszka Dyzmann–Sroka

10:40 – 11:10    Diagnostyka i leczenie chirurgiczne czerniaka – dr hab. n. med. Dawid Murawa

11:10 – 11:40    Leczenie systemowe nieoperacyjnego zaawansowanego  czerniaka – dr hab. n. med. Jacek
Mackiewicz

11:40 – 12:10   Przerwa kawowa

12:10 – 12:40   Leczenie ogólnoustrojowe zaawansowanego czerniaka u chorych z usuniętymi przerzutami.
Immunoterapia w leczeniu czerniaka – prof. zw. dr n. med. Andrzej Mackiewicz

12:40 – 13:10   Znaczenie diety i sposoby prawidłowego  odżywiania –  podczas leczenia choroby
nowotworowej – dr Jolanta Nalewaj

13:10 – 13:40  Aspekty prawne dostępu chorych do badań klinicznych oraz ,,compassionate use”
w Europie i w Polsce – adwokat  Paulina Kieszkowska-Knapik

Prowadzący konferencję – Jacek Michalak

 

Prelegenci

prof. zw. dr n. med.  Andrzej Mackiewicz
Kierownik Katedry Biotechnologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz
kierownik Zakładu Diagnostyki i Immunologii Nowotworów w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu

dr n. med. Jacek Mackiewicz
Kierownik Oddziału Onkologii Klinicznej i Doświadczalnej Szpital Kliniczny im. H.Święcickiego Uniwersytetu Medycznego Poznaniu

dr hab. n.med. Dawid Murawa
Starszy asystent; I Oddział Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu

dr n med. Agnieszka Dyzmann-Sroka
Kierownik Zakładu Epidemiologii i Profilaktyki Nowotworów w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu,
Katedra i Zakład Patologii i Profilaktyki Nowotworów w Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu

dr Jolanta Nalewaj
psychodietetyk, kierownik studiów podyplomowych w Uniwersytecie Humanistycznym SWPS w Poznaniu

adw. Paulina Kieszkowska-Knapik
Kieszkowska Rutkowska Kolasiński Kancelaria Prawna SP.J

 Foto relacja

 

Media o Nas:

Przed konferencją:

Na zaproszenie TVK Winogrady p. Prezes Stowarzyszenia Mirosława Skitek była gościem programu “Rozmowa Dnia”. W wywiadzie znalazły się m.in: wszystkie najważniejsze informacje dot. konferencji Czerniak od A do Z, samego czerniaka oraz działalności Stowarzyszenia. Materiał można zobaczyć poniżej.

Podobnie temat podjęła Telewizja STK w Swarzędzu, w której została nagrana zapowiedź zapraszającą do udziału w konferencji. Materiał dostępny poniżej.

Kolejną Stacją Telewizyjną, którą zainteresowała się naszym wydarzeniem jest WTK. Pani Prezes Stowarzyszenia Mirosława Skitek była gościem w “Poranku WTK”. Relacja z wywiadu :

Natomiast prof. zw. dr n. med.  Andrzej Mackiewicz odwiedził studio “Wieczór WTK” w sobotę 22 października 2016r.   Relacja z wywiadu poniżej:

Po konferencji:

Niezmiernie cieszymy się z zainteresowania jakie wywołała organizowana przez nasze Stowarzyszenie Konferencja. Poniżej przedstawiamy materiały podsumowujące wydarzenie w mediach.

Jedną z pierwszych relacji ukazała się w TVP 3 Poznań a dokładniej w teleskopie. Materiał podsumowujący od 11 minuty a można go obejrzeć pod tym linkiem.

Również w TVP 3 Poznań przygotował bardzo ciekawy program “Medycyna i Ty” poświęcony czerniakowi oraz naszej konferencji. Materiał w linku.

Kolejną stacją telewizyjną, która pojawiła się na konferencji była telewizja WTK. W programie znalazły się najważniejsze informację dot. czerniaka, procesu leczenia oraz m.in wywiad z prof. Mackiewiczem. Zapraszamy do obejrzenia materiału:

Kolejne zainteresowanie wykazała telewizja TVK Winogrady, która ponownie zaprosiła p.Prezes Stowarzyszenia Mirosławę Skitek do udziału w programie “Rozmowa Dnia”. W wywiadzie  została omówiona działalności Stowarzyszenia, poruszona została także kwestia szczepionki i jej dostępności oraz relacja z naszej konferencji. Materiał dostępny poniżej:

Na konferencji pojawiła się dziennikarka z Głosu Wielkopolskiego, która przeprowadziła wywiad z prof. Mackiewiczem oraz naszymi prelegentami. W efekcie powstał bardzo interesujący artykuł poświęcony szczepionce, oraz działalności naszego Stowarzyszenia. Tekst dostępny tutaj.

Relacja z wydarzenia była również opisywana na wielu portalach internetowych co nas bardzo cieszy. Artykuł poświęcony Konferencji ukazał się m.in na: portalu epoznań.pl, można go przeczytać klikając w ten link , relacja  pojawiła się również na stronie powiatu poznańskiego, którą można przeczytać tutaj.

 

Nasze Patronaty:

Patronat Honorowy:

marszalek-wielkopolski-marek-wozniakwspolfinansowane-01a-3110485264wco

ippez-300dpi-cmyklogo_ump

 

Patronat medialny:

patronat medialnymerkurygw

 

Plakat

plakat_5_1_dopisekv9.cdr

Nasi partnerzy:

Harmonogram planowanych badań wideodermatoskopowych:
Doktor

WPŁATY/DAROWIZNY OD FIRM
Firmy mogą dokonać darowizny na konto Stowarzyszenia Chorych na Czerniaka
ul. Retmańska 19, 60-480 Poznań

ING Bank Śląski o/Poznań
14 1050 1520 1000 0090 7142 1854

KRS 0000219057

Wzór umowy darowizny ze Stowarzyszeniem Chorych na Czerniaka:
Umowa darowizny

Informacja prawna na temat ulgi podatkowej z tytułu darowizny dla osób fizycznych i prawnych:
Informacja prawna - darowizna - ulga podatkowa

W celu przygotowania umowy darowizny proszę kontaktować się z stowczerniak@gmail.com

Podpisanie umowy nie jest konieczne do skorzystania z ulgi podatkowej (wystarczające jest potwierdzenie przelewu). Opcję podpisania umowy darowizny adresujemy do firm, w których polityka firmy lub wewnętrzne procedury wymagają podpisania umowy, by dokonać przelewu.

Przekaż nam 1% podatku

Przekazanie 1% z Twojego podatku PIT nic Cię nie kosztuje, a w ten sposób możesz pomóc wielu potrzebującym

Znajdź nas na facebooku

Program Profilaktyki Nowotworów Skóry
PPNS Więcej informacji w sprawie rekrutacji można uzyskać u p. Mirosławy Skitek pod numerem 881 392 200, ul. Retmańska 19, Poznań.